Wspieraj wolne media

Wręczenie nagród "Przyjaciel Życia". Wśród wyróżnionych małżeństwo, które pomogło 25 dzieciom

3
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Piotr Nowak

W tym roku nagrodę “Przyjaciel Życia” otrzymali ginekolog-położnik dr Ewa Ślizień-Kuczapska oraz Małgorzata i Bogdan Dubanowiczowie, którzy jako rodzina zastępcza i adopcyjna pomogli 25 dzieciom.

  • „Przyjaciel Życia” to najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka osobom, które w szczególny sposób przysłużyły się w obronie życia.
  • Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się we wtorek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie i miała charakter konferencji prasowej.
  • Nagrodę tę otrzymała m.in. Wanda Półtawska, lekarz psychiatra, więźniarka obozu w Ravensbrück, współpracowniczka św. Jana Pawła II.
  • Zobacz także: Amerykańscy nastolatkowie chcą zmieniać płeć. Przerażające statystyki

„Przyjaciel Życia” to najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka osobom, które w szczególny sposób przysłużyły się w obronie życia.

Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się we wtorek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie i miała charakter konferencji prasowej.

Pragniemy podkreślić, że wiele z aktywności zawodowych pani doktor (Ewy Ślizień-Kuczapskiej - przyp. red.), choć wydawać by się mogły zwyczajnymi zadaniami wpisanymi w pracę ginekologa i położnika, w czasach, kiedy trzeba walczyć o życie każdego nienarodzonego dziecka, urasta do rangi tak potrzebnego nam wszystkim świadectwa - powiedziała Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Czytaj także: Lewica chce karać za "mowę nienawiści". Apel do prezydenta Dudy

Cisi Bochaterowie

Nagrodę dla Cichych Bohaterów odebrali Małgorzata Dubanowicz, która angażuje się w działania Caritas oraz Bogdan Dubanowicz, który pełni funkcję prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością “Razem-Zawsze”. Małżeństwo tworzy też rodzinę zastępczą i adopcyjną.

Ewangeliczny cud rozmnożenia życiodajnego chleba, jakim jest rodzicielska miłość i bliskość, dokonuje się wciąż na nowo w rodzinie Państwa Małgorzaty i Bogdana Dubanowiczów, mieszkających w podkrakowskim Andrychowie. Dar miłości oblubieńczej, który wzajemnie sobie złożyli i przyrzekli przez znak małżeństwa sakramentalnego, jest stale pomnażany, nie znajdując swej miary w obfitym owocowaniu, rodząc nowe życie, kształtując nowe osobowości, przywracając nadzieję i ufność wobec świata, który wydaje się złowrogi. Stworzyli prawdziwy dom chleba, w którym bezpieczne miejsce odnaleźli trzej biologiczni synowie i w którym od ponad 20 lat łamanie chleba przyjmuje wyjątkową postać rodzicielstwa zastępczego i adopcyjnego - powiedział dr Piotr Guzdek, bioetyk z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Źródło: pro-life.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo