Wspieraj wolne media

Miejski plan adaptacji do zmian klimatu - nowy wymysł eurokratów. Nadchodzi nowa lista zakazów i przymusów

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zajęło się w ostatnim czasie analizą funkcjonującego już dokumentu strategicznego opracowywanego przez gminy. Chodzi o miejskie plany adaptacji do zmian klimatu. Te zmiany mają pomóc w walce z suszami i powodziami.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zajęło się w ostatnim czasie analizą funkcjonującego już dokumentu strategicznego opracowywanego przez gminy, który mógłby zostać uzupełniany o kwestie klimatyczne. Chodzi o miejskie plany adaptacji do zmian klimatu.

Miasta o liczbie mieszkańców równej lub większej niż 20 tys. osób będą zobowiązane do opracowania miejskich planów adaptacji do zmian klimatu - czytamy w projekcie.

Dodatkowo wnioski i rekomendacje z opracowanych w miejskim planie adaptacji do zmian klimatu będzie należało uwzględniać przy sporządzaniu i aktualizacji strategii rozwoju gminy, planu ogólnego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Projektodawcy przewidują ponadto, że wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego będzie zawierał charakterystykę inwestycji i jej wpływ na środowisko, w tym jej podatność na zmiany klimatu.

Czytaj więcej: Wybory samorządowe w Polsce. Nowa prezydent Świnoujścia zagrozi ważnej inwestycji? Agatowska krytykowała terminal kontenerowy

Ekoterroryści chcą wpływać na kształtowanie naszych miast

Według resortu klimatu, projektowane rozwiązania pozwolą zwiększyć odporność miast na zmiany klimatu oraz ograniczyć możliwe straty z tego wynikające. Efektem zmian będzie również wzrost powierzchni obszarów zieleni, rozwój błękitno-zielonej infrastruktury i rozwiązań opartych na przyrodzie. Ostatecznie, te zmiany mają pomóc w walce z suszami i powodziami.

Projektowana nowelizacja zmieni również przepisy ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. W nowych przepisach dodane zostanie upoważnienie do wydania rozporządzenia, w drodze którego określone zostaną wymagania jakościowe dla stałych paliw biomasowych, brykietu i peletu drzewnego wprowadzanego do obrotu z przeznaczeniem do użycia w gospodarstwach domowych oraz w instalacjach spalania o nominalnej mocy cieplnej mniejszej niż 1 MW.

Źródło: pch24.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo