Przemoc wobec kobiet pojawia się częściej w związkach nieheteroseksualnych? Statystyki są bezwzględne dla propagandy LGBT
Badania opublikowane w czasopiśmie związanym z mniejszościami seksualnymi "Journal of Gay & Lesbian Social Services" potwierdzają, że tzw. przemoc domowa dotyka częściej kobiety biseksualne i lesbijki, niż kobiety żyjące w związkach heteroseksualnych.
- Niedawno opublikowano badania na łamach akademickiego czasopisma dla homoseksualistów "Journal of Gay & Lesbian Social Services" odnośnie przemocy w związkach.
- Jak się okazuje, przemoc domowa w parach homoseksualnych zwłaszcza w czasie epidemii była na wysokim poziomie.
- Wbrew propagandzie środowisk LGBT, w związkach homoseksualnych jest o wiele mniej przemocy - co nadal stanowi poważny problem.
- Zobacz także: Wnuczka Jean-Marie Le Pena liderką listy Rekonkwisty Zemmoura w wyborach europejskich
Czasopismo akademickie "Journal of Gay & Lesbian Social Services", które podejmuje tematykę związaną z mniejszościami seksualnymi i ich środowiskiem społecznym oraz Rutgers University opublikowały nowe badania, które przedstawiają skalę przemocy wobec kobiet w związkach nieheteroseksualnych.
Okazuje się, że badania pt. "Cechy socjodemograficzne, objawy depresyjne i zwiększona częstotliwość przemocy ze strony partnerów intymnych wśród osób LGBT w Stanach Zjednoczonych podczas pandemii Covid-19" potwierdziły analizy, które przeprowadzono już przed dekadą: biseksualne kobiety i lesbijki są najbardziej narażone na nadużycia ze strony osoby, z którą są związane.
Czytaj więcej: Totalna kampania. Plakat wyborczy na tablicy nekrologów
Statystyki odnośnie przemocy w związkach homoseksualnych
Taką przemoc potwierdziło 49 proc. kobiet biseksualnych, 29,4 proc. lesbijek, ale i 16,4 proc. homoseksualnych mężczyzn. Natomiast przemocy w związkach heteroseksualnych doznało 23,6 proc. heteroseksualnych kobiet i 13,9 proc. heteroseksualnych mężczyzn.
W tym samym badaniu wskazano również, że ponad 50 proc. homoseksualnych mężczyzn i prawie 75 proc. lesbijek twierdzi, że padło ofiarą przemocy psychicznej ze strony partnera.
Te analizy potwierdzają wyniki poprzedniego badania "Narodowe badanie przemocy seksualnej i intymnej ze strony partnerów", który powstał na zlecenie amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób i obejmował lata 2010-2012. Wykazano wówczas, że ofiarami przemocy częściej padały kobiety i mężczyźni w związkach jednopłciowych.
- kobiety biseksualne 61,1 proc.
- lesbijki 43,8 proc.
- mężczyźni biseksualni 37,3 proc.
- kobiety heteroseksualne 35 proc.
- mężczyźni heteroseksualni 29 proc.
- homoseksualni mężczyźni 26 proc.
Ta dane wskazują, jak podkreśla portal "infocatolica.com", że rzeczywistość różni się od tej, którą przedstawiają środowiska promujące ideologię gender.
Źródło: marsz.info, infocatolica.com