Watykan będzie zastępować obecne pojazdy autami elektrycznymi. Pomoże w tym Volkswagen
W Watykanie do 2030 roku wszystkie pojazdy mają zostać zastąpione samochodami elektrycznymi, chodzi m.in. o redukcję śladu węglowego. W tym celu nawiązano współpracę z Volkswagenem.
- Państwo Watykan podpisało niedawno umowę z niemieckim producentem samochodów Volkswagen na wymianę obecnej floty pojazdów na samochody elektryczne od początku 2024 r.
- Współpraca wpisuje się w watykański plan “Nawrócenia Ekologicznego 2030”, który ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych.
- Watykan ma zbudować własną sieć ładowania na terenie państwa i na obszarach eksterytorialnych
- Zobacz także: Sąd federalny stanął w obronie zakonu Sióstr Życia. Urzędnicy Nowego Jorku nie mają prawa żądać udostępnienia wrażliwych dokumentów. Siostra Stella: "Jesteśmy wdzięczne za to zwycięstwo, które chroni nasze prawo"
Państwo Watykan podpisało niedawno umowę z niemieckim producentem samochodów Volkswagen na wymianę obecnej floty pojazdów na samochody elektryczne od początku 2024 r.
Do 2030 r. pojazdy w Watykanie wyłącznie elektryczne
Współpraca wpisuje się w watykański plan “Nawrócenia Ekologicznego 2030”, który ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych. Volkswagen dostarcza prawie 40 w pełni elektrycznych pojazdów ze swojej gamy ID, a Watykan stawia sobie za cel “zeroemisyjną” flotę pojazdów do 2030 r.
Elektryfikacja samochodów staje się coraz ważniejsza na całym świecie - stwierdziła Imelda Labbé, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej w Volkswagenie.
Jej zdaniem fakt, że w przyszłości pracownicy Watykanu będą także wśród kierowców ID, jest wielkim zaszczytem dla marki.
Watykan ma zbudować własną sieć ładowania na terenie państwa i na obszarach eksterytorialnych, planuje wykorzystywać do tego energię elektryczną wytwarzaną z odnawialnych źródeł energii.
Czytaj także: Nieoficjalnie: Przyspieszono procedurę głosowania nad zmianami w traktatach unijnych. "Władze PE chcą to przeforsować"
"Zrównoważony rozwój" w Watykanie
Komunikat Gubernatoratu przypomina, że Państwo Watykańskie od wielu lat podejmuje wysiłki na rzecz wspierania “zrównoważonego rozwoju” poprzez prowadzenie polityki ekologicznej obejmującej ochronę środowiska i strategię oszczędzania energii.
Papież Franciszek uczynił zmiany klimatyczne priorytetem swojego pontyfikatu, stając się pierwszym papieżem, który będzie przemawiał na konferencji klimatycznej ONZ podczas nadchodzącego spotkania COP28 w Dubaju jeszcze w tym roku.
Źródło: drive.com.au, pch24.pl