Wspieraj wolne media

W ciągu ostatniego roku w Europie odnotowano 44 proc. wzrost liczby przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan

3
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Jak wynika z raportu OIDAC Europe, pięć krajów z największą liczbą antychrześcijańskich przestępstw z nienawiści to Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania i Polska.

Według grupy monitorującej dyskryminację chrześcijan w ciągu ostatniego roku w Europie odnotowano 44 proc. wzrost liczby przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan w ponad dwudziestu europejskich krajach. Nastąpił również wzrost liczby przypadków podpaleń kościołów o 75 proc. w latach 2021-2022. 

Raport OIDAC Europe ujawnił też “prawną dyskryminację chrześcijan wyrażających tradycyjny chrześcijański światopogląd”.

Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią na świecie

Ogółem w 2022 r. udokumentowano 748 antychrześcijańskich przestępstw z nienawiści w 30 różnych krajach, począwszy od podpaleń, graffiti, profanacji i kradzieży po ataki fizyczne, obelgi i groźby.

Liczby te są zbliżone do tych podanych przez Międzyrządową Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). OBWE wykryła 792 antychrześcijańskie przestępstwa z nienawiści w 34 krajach europejskich, co czyni chrześcijan najbardziej atakowaną grupą religijną po wierzących Żydach.

Czytaj także: Atak imigrantów we Francji. Zginął 16-latek, wiele osób zostało rannych. "Uderza w nas antybiały rasizm"

Źródła nienawiści

Gwałtowny wzrost liczby incydentów antychrześcijańskich jest powiązany z ekstremizmem, który wynika również z większej akceptacji ataków na kościoły w społeczeństwie. Obecnie coraz więcej sprawców pozostawia informacje ujawniające, że należą do grup skrajnych, a nawet z dumą przyznają się do popełnionych przestępstw. Często są to zradykalizowani członkowie grup, które kierują się narracją antychrześcijańską.

Badania dotyczące “nietolerancji i dyskryminacji” wobec chrześcijan wykazały między innymi “fizyczne ataki i groźby wobec poszczególnych chrześcijan lub wspólnot chrześcijańskich, profanację i wandalizm miejsc chrześcijańskich” oraz “naruszenia wolności wyznania, wypowiedzi, zrzeszania się i sumienia”.

Źródło: catholicnewsagency.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo