Wspieraj wolne media

Zmiana władzy w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość przechodzi do opozycji. Smoliński: "Chciałbym zobaczyć jak oni chcą przeprowadzić zmiany związane z sądownictwem"

0
0
1
Poseł PiS Kazimierz Smoliński
Poseł PiS Kazimierz Smoliński / Fot. Twitter/X

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński na łamach wywiadu dla TV Media Narodowe wypowiedział się na temat przyszłego rządu Donalda Tuska. Poinformował jakie ustawy może poprzeć PiS.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński na łamach wywiadu dla TV Media Narodowe wypowiedział się na temat przyszłego rządu Donalda Tuska. Wskazał jakie projekty jego zdaniem PiS mogłoby poprzeć. Wśród nich zaliczył takie plany nowej koalicji rządowej, takie jak program babciowe plus, czy też ulgi podatkowe związany z kosztami lekarskimi.

Moim zdaniem to możemy poprzeć, jeżeli rząd znajdzie finansowanie, bo to jest chyba 11 miliardów złotych ten koszt zwolnień lekarskich. Jeżeli rząd znajdzie możemy to poprzeć jak babciowe, ale to jest niewiele osób, które takiego świadczenia potrzebują - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Podkreślił również, że jest on ciekawy procesu prawnego jaki mają zamiar przeprowadzić nowe władze w Polsce. 

Chciałbym zobaczyć jak w demokratyczny zgodny z prawem chcą przeprowadzić te wszystkie zmiany związane z sądownictwem, KRS, Trybunałem Konstytucyjnym, telewizja chociażby. Jak chcą to zrobić zgodnie z prawem - dodał Kazimierz Smoliński.

Czytaj więcej: Tego Żydzi się nie spodziewali! Grzegorz Braun przedstawił swoją drugą twarz. Ofiarą jego interwencji poselskiej padła...menora [WIDEO]

Sejm udzielił wotum zaufania dla Premiera Donalda Tuska

We wtorek wieczorem polski Sejm podjął decyzję o wotum zaufania dla Premiera Donalda Tuska. Za sformowaniem nowego rządu opowiedziało się 248 posłów, z kolei 201 było przeciw. W tej sprawie nikt nie wstrzymał się od głosu. Przeciwko powołaniu rządu głosowały kluby Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji oraz koło Kukiz'15.

W głosowaniu nie wzięło udziału ośmiu posłów PiS, w tym: Jan Krzysztof Ardanowski, Krzysztof Lipiec, Grzegorz Matusiak, Anna Schmidt, Agnieszka Ścigaj, Teresa Wilk, Agnieszka Wojciechowska van Heukelom i Zbigniew Ziobro, a także dwóch posłów Konfederacji: wykluczony z obrad Sejmu Grzegorz Braun i Sławomir Mentzen.

Jesteśmy tu całym Prezydium Sejmu by podkreślić wyjątkowość tej chwili. Po raz pierwszy, odkąd obowiązuje Konstytucja z 1997 r., to Sejm wyłonił kandydata na Premiera, a następnie wybrał Radę Ministrów. To, co zaczęło się 15 października, stało się faktem 12 grudnia - powiedział Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas przekazywania uchwały Sejmu.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo