Euro 2024. Dziwne pytanie od dziennikarki w sprawie znaku krzyża. Selekcjoner Hiszpanii: "Ależ to nie jest przesąd. To jest wiara"

0
0
Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente
Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente / Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Po 12 latach Hiszpania znów zameldowała się w finale piłkarskich Mistrzostw Europy. W meczu z Francuzami zaimponował 16-letni Lamine Yamal, który trafił do siatki przeciwnika. Jeszcze przed spotkaniem wypowiedział się selekcjoner Hiszpanów Luis de la Fuente.

Po 12 latach Hiszpania znów zameldowała się w finale piłkarskich Mistrzostw Europy. W znakomitym półfinale w Monachium gracze z Półwyspu Iberyjskiego pokonali 2:1 Francję. W środę o finał powalczą Holandia i Anglia.

Warto nadmienić, że już od pierwszych chwil groźniejsi byli Hiszpanie. Jednakże, to Francja okazała się być skuteczna w polu bramkowym przeciwnika. W 9. minucie Kylian Mbappe miękko wrzucił piłkę przed bramkę Hiszpanów, a Kolo Muani uderzył głową, zaskakując Unaia Simona.

Z kolei w 21. minucie było już 1:1. Yamal kapitalnym strzałem zza pola karnego pokonał Mike'a Maignana. 16-latek został w ten sposób najmłodszym strzelcem w historii Euro. We wtorek miał 16 lat i 362 dni, w sobotę skończy 17 lat.

Chwilę później Hiszpania była już na prowadzeniu, gdy po akcji Daniego Olmo Jules Kounde wpakował piłkę do własnej bramki. Ostatecznie jednak gola zapisano na koncie Olmo. Rezultat 2:1 zapewnił Hiszpanom awans do upragnionego finału Euro 2024.

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii zdziwiony pytaniem dziennikarki

Pewna hiszpańska dziennikarka postanowiła zapytać się selekcjonera Hiszpanii w sprawie jego znaku krzyża, który wykonuje przed każdym meczem. Zapytała się nawet, czy jest w jakiś sposób przesądny, że wykonuje ten znak.

Jesteś przesądny? Czy masz jakąś manię przed meczami? Zawsze się żegnasz - zapytała się dziennikarka.

Jednakże selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente zaznaczył, że to wyłącznie kwestia wiary.

Ależ to nie jest przesąd. To jest wiara - powiedział Luis de la Fuente.

Źródło: tvmn.pl, x.com, rmf24.pl