Wspieraj wolne media

Komisja śledcza w sprawie wyborów kopertowych. Sejm dokonał wyboru członków komisji. Zobacz kto w niej zasiądzie

0
0
0
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie Sejmu / Fot. PAP/Marcin Obara

We wtorek Sejm dokonał wyboru składu komisji śledczej w sprawie wyborów kopertowych. Wcześniej Prezydium Sejmu po uchwaleniu jednogłośnie decyzji o powołaniu komisji, przydzieliło w niej miejsca na poszczególne kluby.

We wtorek podczas burzliwych obrad Sejmu oprócz udzielenia wotum zaufania dla Premiera Donalda Tuska, dokonano również wyboru składu komisji śledczej w sprawie wyborów kopertowych. Tak więc z ramienia Koalicji Obywatelskiej członkami komisji będą Dariusz Joński, który wspólnie z Michałem Szczerbą, Małgorzata Filiks oraz były prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Natomiast Prawo i Sprawiedliwość oddelegowało do tej misji Przemysława Czarnka, Waldemara Budę, Pawła Jabłońskiego oraz Mariusza Krystiana. Prezydium Sejmu zgodziło się wcześniej, że jako najsilniejszy klub, PiS ma prawo do największej ilości miejsc.

Polskie Stronnictwo Ludowe będzie reprezentowała Agnieszka Kłopotek, a Polskę 2050 Bartosz Romowicz. Lewica wystawiła Agnieszkę Kucharską-Dziedzic, a Konfederacja Witolda Tumanowicza.

Czytaj więcej: Przyszły Minister Spraw Zagranicznych uciekał przed dziennikarzem! Nie chciał odpowiedzieć na ważne pytanie. Sikorski: "Życzę miłego dnia" [WIDEO]

Wszyscy posłowie za powołaniem komisji śledczej w sprawie wyborów kopertowych

W Sejmie odbyła się debata nad projektem uchwały autorstwa Koalicji Obywatelskiej w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego. Pierwotnie głosowanie miało odbyć się tą drogą z powodu pandemii COVID-19. Ostatecznie głosowanie w wyborach prezydenckich odbyło się tradycyjnie.

W związku z tym, w czwartek równocześnie odbyło się nad powołaniem tej komisji śledczej. Posłowie zaskakująco zachowali jednomyślność w tej kwestii. Za głosowało 446 posłów, nikt się nie wstrzymał, a także nikt nie zagłosował przeciw. W głosowaniu nie brało udziału 14 posłów.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak poinformował na swoich mediach społecznościowych, że w sposób jednomyślni, Prezydium Sejmu przyjęło parytet o podziale miejsc w komisji śledczej. Dlatego Koalicja Obywatelska otrzyma cztery miejsca, Prawo i Sprawiedliwość trzy miejsca, natomiast pozostałe kluby po jednym miejscu dla swoich przedstawicieli.

Prezydium Sejmu przyjęło właśnie jednomyślnie parytet podziału miejsc w komisji śledczej ws. wyborów kopertowych w sposób uwzględniający proporcjonalność i zarazem dający wszystkim klubom możliwość zasiadania w komisji: 4-3-1-1-1-1 - poinformował na Twitterze/X Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Źródło: dorzeczy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo