Pierwsze w Polsce Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca. W Polsce na niewydolność serca cierpi ponad milion osób. Lekarze zachęcają do częstych badań
Niedawno wystartowało pierwsze w Polsce Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca. W Polsce na niewydolność serca cierpi 1 mln 200 tys. osób. Niestety każdego roku umiera ponad 400 tys. pacjentów.
- Niedawno wystartowało pierwsze w Polsce Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca.
- W Polsce na niewydolność serca cierpi 1 mln 200 tys. osób.
- Na specjalnej platformie edukacyjnej "kardiolinia.pl" pacjenci oraz ich bliscy mogą uzyskać wszystkie przydatne informacje.
- Zobacz także: Konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy?". Unijna polityka klimatyczna to ogromne zagrożenie. Penas: "Te wszystkie eksperymenty prowadzą nas na ścieżkę zniszczenia"
Niedawno wystartowało pierwsze w Polsce Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca. Na specjalnej platformie edukacyjnej "kardiolinia.pl" pacjenci oraz ich bliscy mogą uzyskać wszystkie przydatne informacje oraz praktyczne porady dotyczące tej choroby. W Polsce na niewydolność serca cierpi 1 mln 200 tys. osób. Każdego roku z powodu tej choroby umiera 140 tysięcy osób.
Jak podkreśliła przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Agnieszka Pawlak, pacjenci muszą czynnie uczestniczyć w procesie leczenia kardiologicznego.
Jesteśmy ciągle pierwszym krajem, jeżeli chodzi o liczbę hospitalizacji z powodu niewydolności serca. Jest to 606 hospitalizacji na 100 tys. i to stanowi trzy razy wyższy wskaźnik niż średnia krajów OECD. Wydaje się, że jednym z kluczowych elementów losu pacjenta są jego nawracające hospitalizacje, które wynikają z retencji płynów i nieumiejętności modyfikowania leczenia diuretycznego - podkreśliła prof. Agnieszka Pawlak.
Kardiolinia ma pomóc pacjentom z niewydolnością serca zrozumieć istotę choroby, sposób działania zastosowanych terapii oraz nauczyć samooceny swoich objawów i poznać czynniki, które mogą te objawy nasilać.
Czytaj więcej: Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. Niepokojące dane na temat zdrowia Polaków. Mamcarz: "Wielu pacjentów nie dowiaduje się o tym"
Szkolenie online dla przyszłych rodziców
26 maja online odbędzie się szkolenie mam z okazji Dnia Matki. Na wydarzenie zaproszeni są przyszli rodzice oraz wszystkie osoby zainteresowane.
Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie Dwie Kreski, które pomaga kobietom, dla których wiadomość o ciąży okazała się trudna oraz Karolina Banaś, która uczy między innymi o akceptacji własnego ciała.
Od godz. 10:00 uczestnicy będą uczyć się, jak prawidłowo powinna przebiegać ciąża i na jakie nieprawidłowości zwrócić uwagę. O godz. 11:00 posłuchają o karmieniu piersią wraz z najnowszymi zaleceniami i praktykami. O godz. 12:00 prowadzący podejmą temat: “Od drugiego dnia po porodzie do 3 miesiąca. Emocjonalne i zdrowotne cechy połogu”.
Organizatorzy zaznaczają, że podczas szkoleń dowiesz się: jak o siebie dbać w trakcie ciąży? Na co zwracać uwagę, obserwując przebieg ciąży? Na co się przygotować, by dobrze karmić piersią? Co Was czeka w pierwszych dniach po urodzeniu?
Więcej informacji na temat szkolenia online znajduje się tutaj.
Źródło: radiomaryja.pl