Reprezentacja Hiszpanii wygrywa Euro 2024. Padały fenomenalne gole

0
0
Reprezentacja Hiszpanii podczas Euro 2024
Reprezentacja Hiszpanii podczas Euro 2024 / Fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

W niedzielę odbył się wielki finał Euro 2024 na stadionie w Berlinie. Reprezentacja Hiszpanii pokonała Anglię 2:1. Po raz czwarty w historii została mistrzem Europy.

• Hiszpanie przez większość meczu byli stroną dominującą i wygrali w pełni zasłużenie.
  • Hiszpania wcześniej triumfowała na turniejach rozgrywanych w 1964, 2008 i 2012 roku.
  • Najlepszym młodym piłkarzem Euro 2024 został Lamine Yamal, reprezentant Hiszpanii, a tytuł najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Rodri, również z Hiszpanii.

Hiszpanie przez większość meczu byli stroną dominującą i wygrali w pełni zasłużenie, choć pierwsza połowa to wyrównana walka i praktycznie brak skutecznych akcji na bramkę którejkolwiek z drużyn.

Dopiero w 47. minucie Hiszpanie przeprowadzili błyskowiczną akcję, bramkę strzelił 22-letni Nico Williams. Piłkę wyłożył mu 17-letni Lamine Yamal.

Anglia odpowiada

W 73. minucie Anglicy wyrównali: celny strzał oddał pomocnik Cole Palmer.  Piłkę podał przed pole karne Jude Bellingham.

Wszyscy szykowali się już do dogrywki, ale Hiszpania postanowiła wyprowadzić kolejny cios. W 86. minucie Marc Cucurella podał do Mikela Oyarzabala, a ten wyprzedził Anglików i skierował piłke do bramki.

Najlepsi na Euro 2024

W półfinale Euro 2024 Hiszpania pokonała reprezentację Francji 2:1, bramki strzelili Lamine Yamal i Dani Olmo. Anglia natomiast rzutem na taśmę uniknęła dogrywki w starciu z Holandią, triumfując ostatecznie 2:1 - bramki zdobyli Harry Kane z rzutu karnego i rezerwowy Ollie Watkins.

Źródło: x.com, pomorska.pl, sport.interia.pl