Pomoc humanitarna dla Syrii. Ks. prof. Cisło alarmuje o potrzebie ciągłych dostaw zboża: "Jest niezmiernie potrzebne"
Syria doświadczona jest wojną, a Liban wciąż boryka się ze skutkami ekonomicznymi wybuchu w bejruckim porcie. Miejscowa ludność jest uboga, często nie stać jej na zakup podstawowej żywności.
- Kraje Afryki i Bliskiego Wschodu zmagają się z brakiem ciągłych dostaw zboża.
- Kryzys żywnościowy spowodowany jest w głównej mierze przez wojnę na Ukrainie.
- Ks. prof. Waldemar Cisło alarmuje o tragicznej sytuacji w Syrii.
Głód w krajach Afryki i Bliskiego Wschodu spotęgowała też wojna na Ukrainie i zerwanie łańcuchów dostaw – powiedział przebywający w Bejrucie ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Jesteśmy w jednym z młynów, który znajduje się w sąsiedztwie portu, w którym nie tak dawno był wybuch. To tutaj przetwarzane jest zboże na mąkę. Ona jest niezmierne potrzebna. Po informacji, że Polska będzie chciała w ramach sprzedaży i pomocy humanitarnej dostarczać zboże do krajów, gdzie taka konieczność istnieje, zapanowała ogromna radość. Jest nadzieja, że część z tego zboża dotrze do Syrii i Libanu – zaznaczył ks. prof. Waldemar Cisło.
Czytaj więcej: Były szef amerykańskiego wywiadu CIA zaskakująco o ukraińskiej kontrofensywie. Nie ma wątpliwości: "Tak skończy się wojna"
Pomoc humanitarna dla Syrii
Jak poinformował ks. prof. Waldemar Cisło, wizyta na Bliskim Wschodzie jest związana z przekazaniem kolejnej pomocy humanitarnej dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii.
Na miejscu znajduje się magazyn z mąką, z której wypiekany jest chleb. Dlatego tak ważne jest dostarczanie w te rejony zboża. Polski rząd zapowiedział, że zorganizuje sprzedaż oraz eksport w postaci pomocy humanitarnej ziarna, które zalega w magazynach w Polsce.
Chodzi o ich opróżnienie przed żniwami. Taki postulat popierają rolnicy i przedsiębiorcy.
Źródło: radiomaryja.pl