Ordo Iuris przygotował porady prawne dla katolików. Można je bezpłatnie pobrać
Instytut Ordo Iuris poinformował o stworzeniu Vademecum katolika. Wskazuje, że każdy katolik powinien wiedzieć, jakie są jego prawa.
- Vademecum katolika jest zbiorem porad prawnych dla katolików, których prawa są naruszane.
- Oro Iuris: Ostatnia dekada to coraz częstsze ataki na chrześcijan, ich miejsca kultu oraz symbolikę religijną.
- Vademecum odpowiada m.in. na pytania, jak reagować na ataki na wiarę oraz jakie są prawa chrześcijan w szpitalu.
Instytut Ordo Iuris podkreśla, że każdy katolik powinien wiedzieć, jakie są jego prawa oraz jak zachować się w sytuacjach, gdy są one naruszane. Prawnicy i eksperci Instytutu stworzyli więc Vademecum katolika. Zachęcają do bezpłatnego pobrania poradnika i uświadomienia sobie swoich praw.
Do Instytutu Ordo Iuris zgłaszają się tysiące osób z prośbą o wsparcie dotyczące takich kwestii jak ograniczanie konstytucyjnie gwarantowanej wolności sumienia i wyznania czy ograniczanie dostępu do sakramentów i utrudnianie praktykowania religii. Ostatnia dekada to również coraz częstsze ataki na chrześcijan, ich miejsca kultu oraz symbolikę religijną - czytamy na oficjalnej stronie Vademecum katolika.
🟥 Prawnicy i eksperci naszego Instytutu przygotowali Vademecum Katolika.
🟩 Pobierz bezpłatnie i bądź świadomy swoich praw!
➡️ https://t.co/vzAm7g98hf pic.twitter.com/B6fArficyz — Instytut Ordo Iuris (@OrdoIuris) March 23, 2023
Czytaj także: Patriarchat Jerozolimy apeluje o międzynarodową ochronę miejsc świętych
Czego można dowiedzieć się z Vademecum?
Vademecum odpowiada na pytania, jak reagować na ataki na wiarę oraz jakie są prawa chrześcijan w szpitalu. Z poradnika dowiemy się również, jak ustrzec nieletnich przed “Tęczowym Piątkiem” oraz jak pochować dziecko zmarłe przed narodzeniem. Vademecum wymienia też prawa chrześcijan w miejscu pracy i wskazuje, jak duża jest fala nienawiści wobec osób wierzących w Polsce. Zbiór porad daje również odpowiedzi na pytania, co w polskim porządku prawnym wymaga reformy oraz gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawną.
Źródło: vademecumkatolika.pl, Twitter