Niemcy wydalają Ukraińców do Polski. Niemieccy politycy chcą ich przymusić do pracy. Dobrindt: "Praca lub powrót na zachodnie tereny Ukrainy"

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Jak potwierdza strona niemiecka i zaznacza Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Duszczyk duża część wydalonych z Niemiec osób to obywatele Ukrainy. Niektórzy niemieccy politycy chcą przymusić Ukraińców do pracy.

Jak potwierdza strona niemiecka i zaznacza Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Duszczyk duża część wydalonych z Niemiec osób między 1 stycznia - 30 kwietnia to obywatele Ukrainy. Jednakże Berlin oraz polski rząd nie wyjaśnił na jakiej podstawie prawnej ci imigranci są przekazywanie Polsce

W kwietniu 2024 r. regularnie zatrudnionych i płacących składki do niemieckiego instytutu ubezpieczeń społecznych, było niespełna 16 proc. Ukraińców, których zarejestrowanych jest około 1,2 mln Ukraińców, choć jedna trzecia z nich to osoby małoletnie. Ponadto niemieckie władze sądzą, że na ich terenie może przebywać około 250 tys. Ukraińców w wieku od 18 do 60 lat.

Już padają wypowiedzi niemieckich polityków, które wskazują na to, aby powiązać możliwość pobytu w Niemczech dla Ukraińców z podjęciem regularnej pracy . 

Zasada ta musi obowiązywać ponad dwa lata po rozpoczęciu wojny: Podjąć pracę w Niemczech lub wrócić na bezpieczne tereny zachodniej Ukrainy - powiedział lider CSU Alexander Dobrindt.

Czytaj więcej: Parlament stanął w ogniu, jest wiele ofiar śmiertelnych. Władze Kenii zamkną kraj?

Niemcy podrzucą Polsce setki tysięcy Ukraińców?

Niemieckie media przedstawiają relacje między Ukraińcami, a Rosjanami w Niemczech jako bezproblemowe. Przytaczane są często małe przedsiębiorstwa usługowe, takie jak fryzjerzy czy salony kosmetyczne, które prowadzone są niekiedy wspólnie przez właścicieli pochodzenia rosyjskiego oraz ukraińskiego. 

Grupa osób rosyjskojęzycznych w Niemczech sięga liczbie 4 milionów osób pochodzących z byłego Związku Radzieckiego lub państw, które były wcześniej republikami Związku Sowieckiego. Przesiedleńcy z lat 90-tych są uprawnieni do posiadania niemieckiego obywatelstwa. 

Nie można wykluczyć, że z upływem czasu oraz przy narastającym kryzysie gospodarczo-społecznym w Niemczech konflikty dotyczące obywateli Ukrainy w Niemczech będą silniejsze i strona niemiecka będzie się starała o ich wydalenie. Polska miałaby bardzo poważne problemy jeśli zostałaby krajem docelowym tych wydaleń. 

Źródło: tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo