Wspieraj wolne media

Nie żyje Arno Dubel. Był najsłynniejszym niemieckim bezrobotnym. Za swojego życia gardził on ludźmi pracującymi na swoje utrzymanie: "Kto pracuje, jest głupi"

1
2
4
Zmarły Arno Dubel - najsłynniejszy niemiecki bezrobotny
Zmarły Arno Dubel - najsłynniejszy niemiecki bezrobotny / Fot. Youtube

Mężczyzna z Hamburga Arno Dubel przez dziesięciolecia chwalił się w telewizji, że konsekwentnie odmawia pracy. 67-latek zmarł w szpitalu.

Jak donosi Hamburger Morgenpost długoletnio bezrobotny Arno Dubel, który stał się znany z telewizji, nie żyje.Człowiek, o którym często mówiono, że jest najsłynniejszym bezrobotnym w Niemczech, zmarł w Szpitalu Uniwersyteckim w Hamburgu po długiej chorobie w wieku 67 lat. Wcześniej mieszkał w domu spokojnej starości w Rahlstedt.

Arno Dübel, urodzony 13 stycznia 1956 roku w Bornum, to postać kontrowersyjna. Zasłynął z 46-letniego życia bez pracy zarobkowej, a tym samym jako najdłużej żyjący obywatel Niemiec kosztem państwa.

Czytaj więcej: Kiedy rozpocznie się kontrofensywa Ukrainy? Doradca Wołodymyra Zełenskiego ujawnia. Podolak zaskoczył Zachód swoimi informacjami

"Każdy, kto pracuje, jest głupi"

Dubel był człowiekiem, dla którego zdawało się, że wymyślono słowo "wyróżnienie spółgłoskowe", według jego własnych oświadczeń był bezrobotny, odkąd porzucił praktykę w 1976 roku. Zdaniami takimi jak "Kto pracuje, jest głupi", stały odbiorca Hartz IV wywołał złość w talk showach takich jak "Arabella", ponieważ odmówił pracy i wolał żyć z państwa. Próby zrobienia kariery piosenkarza z wątpliwej reputacji najbardziej niechętnego do pracy odbiorcy Hartz IV również nie powiodły się: hity "Der Klugere kippt nach", "Ich bin noch Lieb, które zakończyły się fiaskiem.

Wbrew pojawiającym się opiniom, Arno Dubel, jeśli pracowałby przez ostatnie 46 lat to uzyskałby świadczenie emerytalne. Mężczyzna mógłby się ubiegać o emeryturę po ukończeniu 65 lat. Wszystko dzięki nowemu prawu z 2022 roku.

Od początku 2022 roku granica wieku uprawniająca do regularnej emerytury wzrosła do 65 lat i jedenastu miesięcy. Dotyczy to ubezpieczonych urodzonych w 1957 roku, którzy w 2022 skończyli 65 lat. Dla osób urodzonych później wiek wstępny ulegnie dalszemu podwyższeniu. W 2031 roku regularna granica wieku emerytalnego wyniesie 67 lat. Dla osób urodzonych w 1959 roku wzrośnie natomiast do 64 lat i dwóch miesięcy dla „emerytury od 63”, która jest wolna od potrąceń dla osób szczególnie długo ubezpieczonych. Dla osób urodzonych później wiek emerytalny będzie rósł aż do osiągnięcia granicy 65 lat w 2029 roku. O emeryturę mogą ubiegać się osoby, które były ubezpieczone w ustawowym ubezpieczeniu emerytalnym przez co najmniej 45 lat - podaje portal "datev.pl".

Źródło: twitter.com, berliner-zeitung.de, datev.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
1
2
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo