Wspieraj wolne media

Kempa o uchodźcach: Kryzys trwa od 2015 roku. "Stanowią już blisko 6 proc. mieszkańców UE"

4
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Janusz Jaskółka

Była to nieroztropna próba szukania brakujących rąk do pracy. Oni się z tym nie kryją i za każdym razem mówią, że migracja jest potrzebna - powiedziała europoseł Beata Kempa, odnosząc się nowej propozycji ws. obowiązkowej relokacji uchodźców.

  • Komisja Europejska wróciła do tematu obowiązkowych relokacji migrantów w państwach członkowskich.
  • KE zaproponowała relokację do innych unijnych krajów 30 tys. migrantów, z możliwością zwiększenia do 120 tys. osób.
  • Beata Kempa zwróciła uwagę, że państwa UE domagają się relokacji uchodźców, ale nie chcieli już tak chętnie przyjmować uchodźców wojennych z Ukrainy.
  • Zobacz także: Francuzi przemówili. Uważają, że w ich kraju jest zbyt wielu imigrantów

Komisja Europejska wróciła do tematu obowiązkowych relokacji migrantów w państwach członkowskich. Polska zaznaczyła, że nie zgodzi się z unijnymi propozycjami. Jeżeli jakieś państwo UE nie będzie chciało uczestniczyć w relokacji migrantów, to będzie musiało płacić 22 tys. euro za migranta.

KE zaproponowała relokację do innych unijnych krajów 30 tys. migrantów, z możliwością zwiększenia do 120 tys. osób. Relokacji na poziomie co najmniej 35 tys. migrantów chcą Niemcy i Francja.

“Nieroztropna próba szukania brakujących rąk do pracy”

Problem jest bardzo poważny. Kryzys trwa od 2015 roku, a został wywołany bardzo niejasną polityką poszczególnych krajów Unii Europejskiej, które z otwartymi ramionami promowały własne kraje w krajach trzeciego świata (…). Była to nieroztropna próba szukania brakujących rąk do pracy. Oni się z tym nie kryją i za każdym razem mówią, że migracja jest potrzebna, dlatego iż Europa choruje na brak rąk do pracy - powiedziała europoseł i polityk Suwerennej Polski Beata Kempa na antenie Radia Maryja.

Kempa: UE zaczyna tracić kontrolę 

Polityk zaznaczyła, że uchodźcy stanowią już blisko 6 proc. mieszkańców UE, “jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko legalnych uchodźców”. 

Na mocy dyrektywy powrotowej, która miała regulować tę kwestię, wydano 140 tysięcy orzeczeń o przymusowym powrocie. Wykonalność jest jednak zerowa, dlatego widać, iż cały pakt migracji i azylu (…) po prostu zupełnie nie działa. Państwa członkowskie zaczynają tracić kontrolę - powiedziała.

Czytaj także: Jakie postawy przyjmują Polacy wobec uchodźców z Ukrainy? Zobacz raport

Uchodźcy z Ukrainy

Europoseł zwróciła uwagę, że państwa UE domagają się relokacji uchodźców, ale nie chcieli już tak chętnie przyjmować uchodźców wojennych z Ukrainy. Zaznaczyła, że to “Polska przyjęła ponad 10-11 milionów osób, które musiały uciekać”.

Niemcy też przyjęli migrantów z Ukrainy, ale u nich są także nielegalni uchodźcy z krajów trzecich, w tym z Bliskiego Wschodu i Afryki. Sytuacja jest bardzo napięta. Społeczeństwa tego nie wytrzymują - zaznaczyła.

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
4
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo