Wspieraj wolne media

Ideologiczny program ma być wdrożony w Poznaniu. Nauczyciele mogą być karani za nazwanie chłopca - "chłopcem"

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Władze Poznania chcą wprowadzić ideologiczny program ograniczający wolność w dziedzinie edukacji. Projektowi "Polityka Oświatowa Miasta Poznania 2030" sprzeciwia się Instytut Ordo Iuris.

  • W najbliższych tygodniach ma zostać przyjęta nowa "Polityka Oświatowa Miasta Poznania 2030", strategiczny dokument, który odwołuje się do założeń teorii gender.
  • Ordo Iuris twierdzi, że dokument będzie zagrażał wolności słowa, swobodzie sumienia, wolności wyrażania przekonań, a także godziło w prawa pracownicze nauczycieli.
  • Założenia "Polityki" są w dużej mierze zbieżne z Europejską Kartą Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Samorządy niektórych miast w Polsce podążają za lewicową „polityką równościową i antydyskryminacyjną”. W ubiegłym roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyjął dokument o nazwie “Plan Równości Płci”. Według niego wykładowca, który będzie nazywać “Panią” dziewczynę identyfikującą się jako mężczyzna, może stanąć wobec oskarżenia o molestowanie. 

W najbliższych tygodniach ma zostać przyjęta nowa “Polityka Oświatowa Miasta Poznania 2030”, strategiczny dokument, który odwołuje się do założeń teorii gender. Jeśli wejdzie on w życie, nauczyciele mogą być karani za nazwanie chłopca - “chłopcem”.

Czytaj także: Kontrowersyjna wizyta księcia Williama w Polsce. Właściciele lokalu LGBT byli kompletnie zaskoczeni. "Została zrobiona rezerwacja na imię Daisy"

Ordo Iuris interweniuje

Dlatego Instytut Instytut Ordo Iuris przygotował analizę “Polityki Oświatowej”. Wskazał w niej, że wdrożenie założeń dokumentu będzie zagrażało wolności słowa, swobodzie sumienia, wolności wyrażania przekonań, a także godziło w prawa pracownicze nauczycieli. Projekt miejskiej polityki oświatowej ogranicza też możliwość rodzicom wyboru dla dzieci szkół promujących wartości zgodne z ich przekonaniami.

W dalszej perspektywie tym, którzy nie będą chcieli podporządkować się przyjętym rozwiązaniom, łatwo będzie zarzucić wspieranie zjawisk dyskryminacji, wykluczenia i tzw. «mowy nienawiści», zaś wobec osób zatrudnionych w systemie oświaty (...) dodatkowo wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarne - przewiduje radca prawny Marek Puzio z Centrum Prawa i Polityki Rodzinnej Ordo Iuris.

Autorzy analizy wskazali, że założenia “Polityki Oświatowej” zostały oparte na badaniach przeprowadzonych na marginalnej liczbie osób i mogą budzić duże wątpliwości, co do reprezentatywności przebadanych grup.

Założenia “Polityki” są w dużej mierze zbieżne z Europejską Kartą Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Postuluje się w nich m.in. wprowadzenie tzw. języka równościowego ze względu na płeć oraz „”wrażliwości na określenia związane z innymi grupami osób narażonych na dyskryminację” - podaje Ordo Iuris.

Ordo Iuris przygotował analizę doręczy radnym miasta oraz Wojewodzie Wielkopolskiemu. Pod koniec marca planowane jest głosowanie Rady Miasta Poznania nad uchwaleniem Polityki.

Źródło: pch24.pl, ordoiuris.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo