Wspieraj wolne media

Hipokryzja byłej Marszałek Sejmu? Witek mówiła o zamykaniu granic przed imigrantami. Bosak: "Czy nie są to nielegalni imigranci wpuszczeni przez PiS?"

2
0
2
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak / Fot. PAP/Paweł Supernak

W czwartek posłowie kontynuują 13. posiedzenie Sejmu. W trakcie dyskusji o imigrantach głos zabrała poseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek. Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak obnażył hipokryzję byłego rządu.

W czwartek posłowie kontynuują 13. posiedzenie Sejmu. W trakcie dyskusji o imigrantach głos zabrała poseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek. 

Ilu strażników granicznych broni naszej wschodniej granicy, jaki jest stan na dzisiaj oraz czy zamierzacie państwo zwiększyć liczbę etatów - powiedziała poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Odniosła się również do przykładu Australii, gdzie tamtejszy rząd w radykalny sposób zezwolił kutrom straży granicznej na strzelanie do napływających imigrantów.

Tutaj głos zabrał prowadzący obrady, Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak. Przypomniał on, że rząd PiS również wpuszczał do Polski tysiące imigrantów, którzy obecnie dopuszczają się różnych przestępstw.

Ja bym zachęcał do sprawdzenia, czy to nie są nielegalni imigranci wpuszczeni przez wasz rząd - przypomniał Krzysztof Bosak.

Była Marszałek Sejmu oburzona taką uwagą, poprosiła o niekomentowanie jej wystąpień przez Wicemarszałka z Konfederacji. Jednakże Bosak również i tutaj przypomniał, że sama Elżbieta Witek bardzo chętnie komentowała wystąpienia posłów Konfederacji.

Czytaj więcej: Gadowski o unijnych urzędnikach: Chcielibyśmy wiedzieć, ile płacimy na utrzymanie tych nierobów

Rada Europejska przyjęła pakt migracyjny 

Niedawno w Brukseli zapadła decyzja w sprawie reformy wspólnego systemu azylowego, tzw. paktu migracyjnego. UE pracuje nad tym, by osoby ubiegające się o azyl były traktowane jednakowo w całej Europie. Przeciwko głosowały tylko dwa kraje: Polska i Węgry. Słowacja zagłosowała ponadto przeciwko “obowiązkowej solidarności”.

Pakt migracyjny nad którymi UE pracuje już od lat zakłada, że kraje członkowskie będą miały wybór między zgodą na relokację i przyjęcie migrantów a wpłatą do unijnego budżetu pieniędzy w “imię solidarności”.

Zgodnie z regulacjami w krajach UE co roku ma być rozlokowywanych co najmniej 30 tys. osób. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo