Wspieraj wolne media

Eurokraci chcą przeforsować projekt Stanów Zjednoczonych Europy. Polscy politycy dają odpór europejskiemu superpaństwu. Matecki: "Kwestia zmiany traktatów Unii Europejskiej, to kwestia "być albo nie być" Polski"

61
0
3
Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki
Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki / Fot. Twitter/X

W Parlamencie Europejskim trwa debata na temat zmian w unijnych traktatach. Europosłowie zajmują się raportem, który pod koniec października przyjęła Komisja Spraw Konstytucyjnych. Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki podkreślił, że to kwestia polskiej suwerenności.

W Parlamencie Europejskim trwa debata na temat zmian w unijnych traktatach. Europosłowie zajmują się raportem, który pod koniec października przyjęła Komisja Spraw Konstytucyjnych. Dokument przewiduje liczne zmiany w traktatach założycielskich Unii Europejskiej. Chodzi między innymi o eliminację prawa weta w głosowaniach w Radzie Unii Europejskiej w 65 obszarach, masowy transfer kompetencji z poziomu państw członkowskich na unijny czy zmianę struktury Komisji Europejskiej i obowiązkowe euro dla krajów członkowskich.

O tę kwestię został zapytany przez redaktora TV Media Narodowe Michała Jelonka poseł Suwerennej Polski z klubu poselskiego Prawo i Sprawiedliwość Dariusz Matecki. Zdaniem polityka, zmiany traktatów Unii Europejskiej to kwestia zachowania polskiej suwerenności i niepodległości. Dodał również, że środowisko Donalda Tuska powinno przedstawić w Sejmie argumenty za wdrożeniem tych zmian.

Kwestia zmiany traktatów Unii Europejskiej, to kwestia "być albo nie być" Polski na mapie Europy. To kwestia polskiej suwerenności i niepodległości. Dzisiaj nie powinno być w ogóle innego tematu.Powinniśmy dyskutować, przedstawiać argumenty i ewentualnie strona, która tworzy Europejską Partię Ludową, czyli PSL i PO w tym Donald Tusk jako były przewodniczący tej partii, powinni przedstawić argumenty, dlaczego powinno się zmienić traktaty w taki sposób jak dzisiaj jest proponowane - stwierdził poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki.

Czytaj więcej: Komisja Europejska udostępni Polsce środki z Krajowego Planu Odbudowy? Jest decyzja Brukseli. Poseł Budka: "Unia Europejska widzi, że w Polsce będzie przywrócona praworządność"

W środę nastąpi dzień sądu nad nowymi traktatami unijnymi

Głosowanie nad zmianą traktatów odbędzie się w środę. Jeśli Parlament Europejski poprze raport, to trafi on na szczyt Rady Unii Europejskiej, a potem na szczyt Rady Europejskiej. Uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec zmiany dokumentów założycielskich wspólnoty przyjął dziś polski rząd. Klub PiS chciał, by podobną uchwałę na bieżącym posiedzeniu przegłosował też Sejm, jednak nie udało się tego dokonać.

Wniesiony przez Prawo i Sprawiedliwość projekt został skierowany przez marszałka izby, Szymona Hołownię, do sejmowej komisji do spraw europejskich.

Jak poinformowało wcześniej "RMF FM" Komisja Europejska zatwierdziła wypłatę pięciu miliardów euro zaliczki dla Polski ze zmienionego Krajowego Planu Odbudowy. Wiele wskazuje na to, że pieniądze pojawią się na początku przyszłego roku. Jest mało prawdopodobne, by wpłynęły do końca grudnia.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
61
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo