Dziennikarz TVP pije wodę z fontanny. "Edukacja zdrowotna, że rzeczywiście mucha nie siada"
Dziennikarz TVP Maciej Gąsiorowski zapowiadając swój materiał o wpływie wysokich temperatur na zdrowie… napił się wody z fontanny.
- Maciej Gąsiorowski: Gorąco, że mucha nie siada. W takich temperaturach pamiętajcie o schładzaniu i nawadnianiu.
- Dziennikarz przy okazji wypowiadania tych słów pije wodę z fontanny.
- Internauci i dziennikarze zwrócili uwagę reporterowi, że nie pije się wody z fontanny.
- Zobacz także: Alarmująca sytuacja w ochronie zdrowia. Ogromna dziura w budżecie NFZ
Gorąco, że mucha nie siada. W takich temperaturach pamiętajcie o schładzaniu i nawadnianiu - mówi w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych reporter programu informacyjnego “19:30” w TVP.
Maciej Gąsiorowski przy okazji wypowiadania tych słów pije wodę z fontanny.
A więcej informacji pogodowych dziś w “19:30” - dodaje.
Internauci i dziennikarze zwrócili uwagę reporterowi, że nie pije się wody z fontanny.
"Edukacja zdrowotna, że rzeczywiście mucha nie siada"
Nie pijcie wody z fontanny! W przytłaczającej większości to obieg zamknięty, picie wody z takiej fontanny jest groźne dla zdrowia. Edukacja zdrowotna, że rzeczywiście mucha nie siada - skomentował zachowanie Gąsiorowskiego dziennikarz WIrtualnej Polski Patryk Słowik.
Nie pijcie wody z fontanny! W przytłaczającej większości to obieg zamknięty, picie wody z takiej fontanny jest groźne dla zdrowia.
Edukacja zdrowotna, że rzeczywiście mucha nie siada. https://t.co/q6gFnaXuue — Patryk Słowik (@PatrykSlowik) June 26, 2024
Czytaj także: Czarnek dostał nagrodę "Dzban Roku". Co z nią zrobił? "Drodzy Lewacy…"
Sanepid: Picie wody z fontanny stwarza zagrożenie dla zdrowia
Zagrożenia dla zdrowia mogą się wiązać przede wszystkim z piciem wody z fontanny, czy zbiornika, jak też kąpielą lub zabawą w wodzie i zakażeniem drogą doustną poprzez przeniesienie mikroorganizmów chorobotwórczych z powłok ciała poprzez ręce lub trzymane w nich przedmioty do jamy ustnej. Ryzyko to jest mniejsze gdy woda w fontannie jest dezynfekowana, gdy nie podlega recyrkulacji oraz gdy odpływ wody ze zbiornika następuje w krótkim czasie, maksymalnie kilku godzin. W przypadku gdy zbiornik tego rodzaju wykorzystywany jest jako brodzik, co bez uzdatniania wody nie powinno mieć miejsca, do wody mogą przenikać bakterie i grzyby będące mikroflorą powłok ciała, w tym S. aureus (gronkowiec złocisty) i dermatofity - przekazała w komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Zgorzelcu.
Źródło: x.com