Co się stanie po zmianie prezydenta? Sienkiewicz: Trwają prace w ministerstwie kultury
Trwają w ministerstwie kultury prace nad nowym ładem medialnym; jak się zmieni prezydent, będzie uchwalone i podpisane - powiedział były minister Bartłomiej Sienkiewicz podczas spotkania online z sympatykami Platformy Obywatelskiej.
- Koalicja Obywatelska z utęsknieniem czeka na przyszłoroczne wybory prezydenckie i liczy na pozytywny dla siebie wynik, aby z łatwością móc ruszyć z wieloma dużymi projektami.
- Po zmianie prezydenta ruszyć ma procedowanie m.in. “nowego ładu medialnego”, o czym mówił minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz. Zdradził, że w resorcie trwają już prace.
- Przedstawiciele KO złożyli wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Autorzy dokumentu wskazali aż jedenaście zarzutów.
- Zobacz także: Chciał być najtańszym prezydentem w Polsce. Część radnych była przeciwna
Koalicja Obywatelska z utęsknieniem czeka na przyszłoroczne wybory prezydenckie i liczy na pozytywny dla siebie wynik, aby z łatwością móc ruszyć z wieloma dużymi projektami, które mogłyby zostać zawetowane przez Andrzeja Dudę.
Sienkiewicz o "nowym ładzie medialnym"
Po zmianie prezydenta ruszyć ma procedowanie m.in. “nowego ładu medialnego”, o czym mówił były minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz. Zdradził, że w resorcie trwają już prace.
Rada Mediów Narodowych to moim zdaniem organ nieistniejący, właściwie nie jest organem, nie jest umocowany w żaden sposób konstytucyjnie. Pan Świrski z tygodnia na tydzień coraz bardziej się kompromituje, ale spokojnie - trwają w ministerstwie kultury prace nad nowym ładem medialnym - powiedział podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych.
Dodał, że “pewnie w tym roku jeszcze będzie opublikowany”.
Czytaj także: Minister Obrony Narodowej przedstawił elementy Tarczy Wschód. Poseł Lewicy zdążyła już skrytykować
Maciej Świrski trafi przed Trybunał Stanu?
Przedstawiciele KO złożyli wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Autorzy dokumentu wskazali aż jedenaście zarzutów.
Chodzi m.in. o wstrzymanie wypłaty środków 17 regionalnym rozgłośniom publicznym z wpływów abonamentowych. Sam Świrski argumentował, że media publiczne znajdują się w stanie likwidacji, dlatego nie mogą otrzymywać środków z abonamentu.
Wniosek już wkrótce ma trafić na biurko marszałka Sejmu Szymona Hołowni.
Źródło: 300polityka.pl, radiomaryja,pl