Wspieraj wolne media

82 lat temu w Auschwitz po raz pierwszy Niemcy użyli Cyklonu B (środka stworzonego przez żydowskiego naukowca). Pierwszymi ofiarami było 250 Polaków

0
0
2
Cyklon b
Cyklon b / Fot. Wikimedia Commons

82 lat temu, 3 września 1941 roku, po raz pierwszy Niemcy wykorzystali do mordowania ludzi w komorach gazowych Auschwitz Cyklon B (środek stworzony przez żydowskiego naukowca), Pierwszymi ofiarami było 250 Polaków i 600 poborowych Armii Czerwonej (wśród których też byli Polacy przymusowo wcieleni do rosyjskiej armii).

Auschwitz - niemiecki obóz dla Polaków

W niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz (koło Oświęcimia w okupowanej przez Niemców Polsce) okupant niemiecki więził 150.000 Polaków, połowa z nich zginęła w tym obozie, kolejni polscy więzione Auschwitz ginęli po przeniesieniu do kolejnych obozów. Auschwitz był jednym z wielu niemieckich obozów, w których Niemcy mordowali Polaków – w sumie Niemcy wymordowali podczas wojny 3.000.000 polskich katolików (i podobną liczbę Żydów obywateli II RP). Ludobójstwo Polaków Niemcy rozpoczęli od pierwszych dni wojny w 1939 roku, dwa lata wcześniej niż zagładę narodu żydowskiego.

Niemcy wysyłali Polaków do obozów koncentracyjnych w celu ich zabicia — od razu lub poprzez pracę niewolniczą. Dzięki wysyłaniu Polaków do niemieckich obozów koncentracyjnych Niemcy zastraszali okupowaną polską ludność i systematycznie zmniejszali liczbę żyjących Polaków – celem Niemców było wymordowanie wszystkich Polaków, z przyczyn logistycznych nie byli tego w stanie zrobić od razu, więc proces zagłady narodu polskiego rozłożyli w czasie.

Polacy byli pierwszymi więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Pierwszy transport Polaków dotarł do Auschwitz 14 czerwca 1940 roku. Niemcy przetransportowali z więzienia w Tarnowie 728 Polaków, więźniów politycznych, wybranych przez niemiecką bezpiekę z Krakowa do likwidacji w obozie. Wśród skierowanych przez Niemców do zagłady Polaków byli polscy żołnierze, członkowie polskiego podziemia, studenci i gimnazjaliści – w Auschwitz wytatuowano im numery od 31 do 758. Pobyt w obozie przeżyło z nich 239, w tym i Stanisław Ryniak mający najniższy obozowy numer 31.

Do 1942 więźniami w Auschwitz byli głównie Polacy. Po 1943 dominowali Żydzi. W czasie pierwszej egzekucji w Auschwitz, która miała miejsce 22 listopada 1940 wśród 40 zastrzelonych byli głównie Polacy (w wieku od 21 do 63 lat) przywiezieni z Katowic. Od 1940 do 1945 w Auschwitz Niemcy rozstrzelali kilka tysięcy więźniów, głównie Polaków.

Niemcy jako pierwszą mordowali polską elitę

Pierwszym etapem w niemieckim planie eksterminacji narodu polskiego była eksterminacja polskiej elity – w wyniku tego do Auschwitz trafiali skazani przez Niemców na śmierć przede wszystkim przedstawiciele polskiej elity – nacjonaliści, księżą katoliccy, naukowcy, artyści, działacze społeczni i polityczni, wojskowi, inżynierowie. Do obozu Niemcy wysyłali też przypadkowo złapanych w łapankach Polaków – tak do obozu trafił rotmistrz Pilecki.

W Auschwitz Niemcy zamordowali też 4.500 Polaków ze Śląska skazanych na śmierć przez Sąd Doraźny gestapo z Katowic. Również Polacy zostali zamordowani przez Niemców podczas ostatniej masowej egzekucji 5 stycznia 1945 roku. Ofiarami było 110 Polaków skazanych na śmierć przez Sąd Doraźny z Katowic – sędzia odpowiedzialny za wydanie ''wyroków'' jak inni nazistowscy sędziowie zbrodniarze nie poniósł w Niemczech żadnej odpowiedzialności karnej – mityczna denazyfikacja w Niemczech była fikcją.

Do Auschwitz Niemcy wysłali od 1942 do 1943 też licznych polskich chłopów z Zamojszczyzny, z której Niemcy w ramach walki o przestrzeń życiową (Lebensraum) usuwali Polaków. W niemieckim obozie zginęło 80% uwięzionych polskich chłopów z Zamojszczyzny. W planach Niemieckich było usunięcie (eksterminacja) z ziem wschodnich 50.000.000 Słowian (w tym milionów Polaków). Pierwszym etapem czyszczenia Europy środkowej i wschodniej była eksterminacja Polaków na Zamojszczyźnie.

W czasie powstania warszawskiego z obozu przejściowego w Pruszkowie do Auschwitz Niemcy wysłali 13.000 Warszawiaków. Wielu z nich zginęło, również po tym, jak zostali przeniesieni do innych obozów lub wysłani do pracy niewolniczej w Niemczech. Wśród ofiar było wiele dzieci.

Do Auschwitz wysłano głównie skazanych w trybie administracyjnym przez niemiecką bezpiekę Polaków, a także polskich mieszkańców Oświęcimia, chorych ze szpitali psychiatrycznych w ramach eutanazji, Polaków z rejencji katowickiej (11.000) za naruszenie niemieckiego ustawodawstwo pracy (spóźnienie, niższą wydajność), więźniów politycznych (z takich niemieckich więzień jak warszawski Pawiak, krakowskie Montelupich, więzienia w Radomiu, Lublinie, Mysłowice, Poznanie, Łódź). Przed trafieniem do Auschwitz Polacy w niemieckich więzieniach byli głodzeni, torturowani i okaleczani.

Żyd twórcą cyklonu B

W Auschwitz Polacy byli mordowani przez Niemców również w komorach gazowych za pomocą Cyklonu B. Twórcą tej substancji był Żyd Fritz Haber — laureat Nobla z 1918 roku.

Dziś w ramach żydowskiej kampanii nienawiści, wbrew faktom, Polacy są obsadzani w roli sprawców holocaustu. Ukrywa się to, że Polacy byli ofiarami, i to, że mordowali ich Niemcy. Żydzi szkalują nie tylko Polaków, ale i Kościół katolicki. Antypolska nienawiść Żydów jest tak wielka, że domagają się likwidacji kościołów katolickich w pobliżu terenu obozu. Swego czasu pod żydowską presją władze III RP zniszczyły krzyże stojące na Żwirowisku w Oświęcimiu obok obozu, w miejscu, gdzie Niemcy rozstrzeliwali Polaków. Dyrekcja muzeum Auschwitz uniemożliwia polskim patriotom z polskimi flagami oddawanie czci pomordowanym Polakom, choć Żydzi mogą oddawać część swoim ofiarom z flagami Izraela.

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo